Sosyal Ağ Kişiliği

DENEME

Written by:

Facebook ile gelişmeye başlayan sosyal ağları hemen hemen kullanmayanımız kalmadı. Çoğu kimse fark etmese de insanlar bu ağlar içinde sosyal bir kişilik takınıyorlar. Özellikle üniversitelerde okuyan genç arkadaşlar bu ağları çok etkin kullanıyor ve sosyal ağ kişiliğine dair daha belirgin izler bırakabiliyor.

Genelde bir çok kimsenin çocukluk ve ergenlik döneminden kalma fotoğraflar, arkadaşlarıyla etkinlikleri ve yorumlar gibi yaptıkları bir çok paylaşım bu karakterin bir parçası oluyor.

Sosyal medyanın gelişmesiyle artık  bir çok iş veren ve  insan kaynakları uzmanları işe almak istedikleri adayların facebook, twitter gibi sosyal ağlarını inceldiği bilinen bir gerçek.

Bu durumda kariyerine önem veren kimseler sosyal ağları bu yönde etkili kullanmaları, sosyal ağ kişiliği belirlemeleri, bu yönde sosyal iz bırakmaları faydalı olacaktır.

Renkli, “orijinal” kişilikler

aks;)

NOT: Bu yazımı bölüm arkadaşlarımın twitter’ı çok ciddi kullandığımı söylemeleri neticesinde klavyeye aldım.


3 Replies to “Sosyal Ağ Kişiliği”

 1. Kardeşim Selamlar,

  İnternette sörf yaparken şans eseri senin bloguna ulaştım ve bir süre blogunda dolandım, eski yazılarını tekrar okudum. Bence iyi bir bloggersın; daha da önemlisi samimi bir yazarsın. Bence yazılarının en belirgin özelliği samimiyet…Fakat açıkcası blogunun bu atıl hali beni üzdü. Biliyorsun iyi bir takipçinim. Bence takipçilerini, yazılarında mahrum bırakma 🙂

  Ayrıca şöyle bir söz var: Türk gibi başla, Alman gibi devam et, İngiliz gibi bitir. İstikrar önemlidir 🙂

 2. mustafacetin says:

  devam edersen güzel bir yazar olabilirsin. biraz twetter ve facebook ile bağlantı yap ve yeni yazılarından haberdar olalım. http://www.cetinadam.com
  http://www.cetiniablog.com

  selamlar…

 3. Teşekkür ederim Mustafacım. Bende biraz önce senin blogunu gezdim. Kalemine sağlık.
  Biliyorsun biraz uzak kaldım. Ama artık haberin olur 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *