İllegal Seçim Kampanyaları

DENEME

Written by:

Şu aralar yerel seçimlerin yaklaşmasıyla, aday adaylarının çalışmaları hızla devam ediyor.
Maşallah yarışa hızlı başlayan aday adayları epeyce gayretliler…

Peki bu büyük kampanyaları başarılı kılan ne! İnsanlar caddelerde yürürken nereye baksalar onların resimlerini görüyorlar ve hiç rahatsız olmuyorlar. Aday adayları da bunları bildikleri için boy boy fotoğrafların ve sadece isim ve aday adayı olduklarını belirten bir sloganı cesurca herkese duyuruyor. 

DSC00516-001

Öyle cesurlar ki henüz aday olmalarına rağmen çevreyi kirletmekten sakınmıyorlar, belediyenin reklam alanları varken onlar trafik işaretlerinin arkalarını tercih ediyorlar…Birbirlerinden harika seçim kampanyaları yürütüyorlar ve yine maşallah yer kapmaca oynar gibi sokaklarda trafo kutularını, sokak lambalarının gövdelerini, kablo tv kutularını, trafik işaretlerinin arkasını kapmak için yarışıyorlar…

Ne diyelim… başarılar…

DSC00513

Not: Birde bizim apartmanın giriş camına resmini asan bir aday adayı var. Ona  da teşekkürler. Sağolsun kapıda resmini gördükçe gönlümüz şenlendi…

Not 2: Bu arada bu bir siyasi mesele değildir.Benim ilgilendiğim nokta yanlış yürütülen veya yürütülmeyen kampanyalar.. Yani işin reklam kısmı!

One Reply to “İllegal Seçim Kampanyaları”

  1. Sonuna kadar katılıyorum. Bence basılı yayında propaganda yasak olmalı… Son seçimlerde her yer parti bayraklarıyla dolmuştu istanbulda. Hem büyük bir çevre kirliliği hem de görüntü kirliliği hem de büyük bir israf.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *